Nasz Proboszcz  

staff-1Ks. Krzysztof (Chris) M. Mendelewski urodził się 6 marca 1955 roku w Łodzi, jako jedyny syn Jana i Doroty Mandelewskich. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpił do Zakonu Paulinów w Leśniowie w okolicach Częstochowy, gdzie przebywał przez rok; następnie studiował filozofię w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów w Krakowie oraz w Akademii Teologicznej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra teologii dogmatycznej na podstawie pracy “Celibat i sakrament Kapłaństwa”. Po uzyskaniu tytułu magistra, Krzysztof Mendelewski został wyświęcony na kapłana przez bp Stefana Baretę – ordynariusza częstochowskiego.

W Polsce ks. Krzysztof był wikariuszem w parafii Najświętszej Maryi Panny Boleśnej w Gidlach, następnie w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie. W roku 1986 zawarł związek małżeński z Anną Wiaderek i został wikariuszem w parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana Kościoła Polskokatolickiego w Bolesławiu, następnie proboszczem parafii św. Antoniego w Rokitnie Szlacheckim.

Ks. Krzysztof przybył do Stanów Zjednoczonych z żona Anną i dwojką dzieci Adamem i Eweliną w 2003 roku i został przyjęty do Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego przez I-go Biskupa Roberta M. Nemkovicha, i włączony do Diecezji Centralnej przez bp Kasimira Grotnika. Ks. Krzysztof pracował jako proboszcz parafii św. Walentego w Filadelfii od 10 kwietnia 2003 roku. Był przewodniczącym Komisji Polskiego Dziedzictwa Diecezji Centralnej i był zaangażowany w prace na rzecz Kongresu Polonii Amerykańskiej w Filadelfii. Publikował też artykuły na polskich stronach w “Roli Bożej” (God’s Fields). Od 11 grudnia 2011 jest proboszczem parafii św. Józefa w Davie na Florydzie w Zachodniej Diecezji Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego. Jako proboszcz stara się dążyć do pomyślności i wzmocnienia wiary w społeczności parafii.

 
Nasz Kościół  

St Joseph's ParishParafia św. Józefa Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego stanowi integralną cześć społeczności w Davie (hrabstwo Broward) od prawie 60 lat. Parafia św. Józefa znajduje się przy 5410 SW 64th Ave, Davie (Floryda).

Msza święta dostępna jest każdego dnia tygodnia:

w poniedziałki-soboty o 8:30 (w języku angielskim)
w sobotę o 19:00 (w języku hiszpańskim)
w niedzielę o 9:00 (w języku angielskim), o 11:00 (w języku polskim).
W niedzielę o 12:00 liturgia Prawosławnego Kościoła Ukraińskiego.

Zapraszamy do przyłączenia się do Naszej Wspólnoty Parafialnej!